4″ x 6″ Desktop Printer Direct Thermal Labels
$55.00 per carton
In Stock
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1-4 cartons | $55.00 |
| 5-14 cartons | $50.00 |
| 15-74 cartons | $45.00 |
| 75+ cartons | $39.00 |
Additional information
| Weight | 9.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 in |
| Uses | Desktop Printer Labels, Shipping Labels, Address Labels, Food and Beverage Labels, Shipping Labels, Warehouse Labels, Bath and Body Labels |
| Label Width | 4" |
| Label Height | 6" |
| Material | White Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Premium Permanent Acrylic |
| Core | 1" |
| Outside Diameter | 5" |
| Perforation | Yes |
| Carrier Width | 4-1/8" |
| Color | White |
| Labels Per Roll | 450 |
| Rolls Per Carton | 4 |
| Labels Per Carton | 1800 |
| Shape | Rectangle |
| Carton Weight | 9.8 Lbs |
| Size | 4" x 6" |
- Image
- SKU
- Rating
- Price
- Stock
- Availability
- Add to cart
- Description
- Content
- Weight
- Dimensions
- Additional information







