1 1/2″ x 1 1/2″ Desktop Printer Direct Thermal Labels
$56.00 per carton
In Stock
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1-4 cartons | $56.00 |
| 5-14 cartons | $51.00 |
| 15-74 cartons | $46.00 |
| 75+ cartons | $40.00 |
Additional information
| Weight | 6.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.875 × 7.25 × 3.75 in |
| Uses | Desktop Printer Labels, Address Labels, Food and Beverage Labels, Shipping Labels, Price Labels, UPC Labels, Barcode Labels |
| Label Width | 1-1/2" |
| Label Height | 1-1/2" |
| Material | White Direct Thermal Paper |
| Adhesive Type | Premium Permanent Acrylic |
| Core | 1" |
| Outside Diameter | 4" |
| Perforation | Yes |
| Carrier Width | 1-5/8" |
| Color | White |
| Labels Per Roll | 900 |
| Rolls Per Carton | 12 |
| Labels Per Carton | 10800 |
| Shape | Rectangle |
| Carton Weight | 6.5 Lbs |
| Size | 1-1/2" x 1-1/2" |
- Image
- SKU
- Rating
- Price
- Stock
- Availability
- Add to cart
- Description
- Content
- Weight
- Dimensions
- Additional information







