3″ x 4″ Industrial Thermal Transfer Labels (Perforated)
$108.00 per carton
In Stock
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1-4 cartons | $108.00 |
| 5-14 cartons | $97.00 |
| 15-74 cartons | $87.00 |
| 75+ cartons | $77.00 |
Additional information
| Weight | 24.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.94 × 7.5 × 11.25 in |
| Uses | Barcode Labels, Industrial Labels, Bath and Body Labels, Food and Beverage Labels |
| Label Width | 3" |
| Label Height | 4" |
| Material | White Thermal Transfer Paper |
| Adhesive Type | Premium Permanent Acrylic |
| Core | 3" |
| Outside Diameter | 8" |
| Perforation | Yes |
| Carrier Width | 3-1/8" |
| Color | White |
| Labels Across | 1 |
| Labels Per Roll | 1,430 |
| Rolls Per Carton | 6 |
| Labels Per Carton | 8,580 |
| Shape | Rectangle |
| Carton Weight | 24.6 Lbs |
| Size | 3" x 4" |
- Image
- SKU
- Rating
- Price
- Stock
- Availability
- Add to cart
- Description
- Content
- Weight
- Dimensions
- Additional information






