3″ x 2″ Thermal Transfer Fanfold Labels
$70.00 per carton
In Stock
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1-4 cartons | $70.00 |
| 5-14 cartons | $63.00 |
| 15-74 cartons | $57.00 |
| 75+ cartons | $50.00 |
Additional information
| Weight | 15.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 6.5 × 5.5 in |
| Uses | Barcode Labels, UPC Labels, Industrial Labels, Bath and Body Labels, Food and Beverage Labels |
| Label Width | 3" |
| Label Height | 2" |
| Material | White Gloss Polyester Film |
| Adhesive Type | Premium Permanent Acrylic |
| Perforation | Yes |
| Carrier Width | 3-1/8" |
| Fold Depth | 12-3/4" |
| Color | White |
| Labels Across | 1 |
| Labels Per Stack | 5580 |
| Stacks Per Carton | 2 |
| Labels Per Carton | 11,160 |
| Shape | Rectangle |
| Carton Weight | 15.9 Lbs |
| Size | 3" x 2" |
- Image
- SKU
- Rating
- Price
- Stock
- Availability
- Add to cart
- Description
- Content
- Weight
- Dimensions
- Additional information






