2-1/2″ Diameter Circle Sheeted Labels
$12.00 – $91.00 per carton
For 100 count
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1-4 cartons | $12.00 |
| 5-14 cartons | $11.00 |
| 15-74 cartons | $10.00 |
| 75+ cartons | $9.00 |
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.125 × 8.625 × 0.75 in |
| Sheets Per Carton | 100, 250, 1000 |
| Size | 2-1/2" x 2-1/2" |
| Uses | Food and Beverage Label, Envelope Label, Bath and Body Label |
| Label Diameter | 2-1/2" |
| Material | White Laser and Inkjet Paper |
| Adhesive Type | Premium Permanent Acrylic |
| Sheet Size | 8-1/2" x 11" |
| Color | White |
| Labels Across | 3 |
| Labels Down | 4 |
| Labels Per Sheet | 12 |
| Sheets Per Carton | 100 |
| Labels Per Carton | 1200 |
| Shape | Circle |
| Carton Weight | 2.1 Lbs |
- Image
- SKU
- Rating
- Price
- Stock
- Availability
- Add to cart
- Description
- Content
- Weight
- Dimensions
- Additional information






